Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Serie A: Σόκαρε την Ελλάς Βερόνα στο… 96’ η Έμπολι!

Ελλάς Βερόνα και Έμπολι αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, στο «Μπρούνο Μπετεγκόντι», στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής της Serie A, με την πρώτη να… καίγεται, όντας τρίτη από το τέλος, σε αντίθεση με την δεύτερη που ήταν αδιάφορη.

Μέχρι το 95ο λεπτό της αναμέτρησης, η Ελλάς Βερόνα έμενε στην κατηγορία και έριχνε στη Serie B την Σπέτσια, όμως το ότι δεν καθάρισε το ματς το πλήρωσε με το χειρότερο τρόπο.

Η Βερόνα πήρε το προβάδισμα στο 61′ με τον Γκάιτς ,αλλά δεν κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της.

Έτσι στο 96ο λεπτό ο Στογιάνοβιτς την τιμώρησε και έγραψε το τελικό 1-1 στο Μπεντεγκόντι που στέλνει τη Βερόνα πίσω στη Serie B, με την Σπέτσια να σώζεται χάρη στο δώρο της Έμπολι στο τελευταίο δευτερόλεπτο.