Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Πέρασε χωρίς απώλειες από τη Νάξο

H γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας τον Πανναξιακό με 3-1 σετ και πλέον στρέφει την προσοχή της στον εντός έδρας αγώνα του Σαββάτου (18.00), όταν θα φιλοξενήσει τη Θέτιδα Βούλας.

Η ομάδα του Τάκη Φλώρου πήρε δύσκολα το πρώτο σετ με 26-24, σε αντίθεση με ό,τι συνέβη στο αντίστοιχο δεύτερο, όταν προηγήθηκε με 8-0, κατακτώντας το τελικά με 25-12. Στο 3ο σετ η γηπεδούχος ομάδα επικράτησε στα… σημεία (25-23), μειώνοντας σε 1-2.

Στο τέταρτο σετ οι φιλοξενούμενες μπήκαν με διάθεση να τελειώσουν το παιχνίδι και να γυρίσουν στην Θεσσαλονίκη με το τρίποντο. Με «όπλο» του το μπλοκ, ο ΠΑΟΚ πήρε από την αρχή το προβάδισμα, κατακτώντας το σετ με 25-17.

ΚΑΕ ΠΑΟΚ: «Χρόνια πολλά στην μεγαλύτερη ομάδα του κόσμου!»

Τα δικά της «χρόνια πολλά» για τα 98α γενέθλια του συλλόγου έστειλε η ασπρόμαυρη ΚΑΕ, τονίζοντας πως η ηλικεία...