Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Παραμένουν κυρίαρχες

Πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε χθες 2-1 του Αρη για την 8η αγωνιστική του γυναικείου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου χάρη στο γκολ της Σμιλίκοβιτς.

Εννέα λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους ο Δικέφαλος διπλασίασε το σκορ με την Ακίντα. Ο Αρης αντέδρασε, μειώνοντας στο 62΄ σε 2-1, ωστόσο ο ΠΑΟΚ διαχειρίστηκε τις καταστάσεις, δεν έχασε στιγμή τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας και έφτασε στη νίκη με 2-1 σκορ.

Για τις νικήτριες έπαιξαν οι Χατζηχαριστού, Γιαννακά, Χαράλσντοτιρ, Σμίλκοβιτς, Μήτκου, Στράντζαλη (80′ Μπαξεβάνου), Χαλατσογιάννη, Βαρδαλή, Ακίντα, Ζώτου (60′ Καλέση) και Δοϊρανλή.