Home Ρεπορτάζ Πανάξιοι πρωταθλητές!

Πανάξιοι πρωταθλητές!

0
ÁÑÇÓ - ÐÁÏÊ / SUPER LEAGUE K19 2020-2021

Τον τέταρτο σερί τίτλο πανηγυρίζει η Κ-19 του ΠΑΟΚ. Οι νέοι του Δικεφάλου πέρασαν με 1-0 από την έδρα του Αρη, πέτυχαν την 11η νίκη σε δώδεκα παιχνίδια (και τέρματα 33-4) και εξασφάλισαν και μαθηματικά την πρώτη θέση.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γκορτεζιάνι, έξι λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ είχε και σουτ στο δοκάρι μόλις στο 2΄ του αγώνα.

Για τους φιλοξενούμενους έπαιξαν οι Μπαλωμένος, Τασιούρας, Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Τσοπούρογλου, Καραμπέρης, Γρόσδης (68΄ Τσίκος), Κουτεντάκης (90΄+4′  Μανωλιούδης), Κούτσιας, Σμυρλής (61΄ Σπυράκος) και Γκορτεζιάνι.

Η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα το ερχόμενο Σάββατο, όταν και θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό.