Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Πάει να χάσει το Παγκόσμιο από… πέναλτι ο Ντιμπάλα

Ένα ακόμη «τρίποντο», το δεύτερο διαδοχικό, πήρε η Ρόμα χθες (9/10), καθώς επικράτησε της Λέτσε με 2-1 για την 9η αγωνιστική της Serie A. Οι «τζιαλορόσι» ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα στο «Ολίμπικο», με τον Κρις Σμολινγκ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 22ο λεπτό, μετά την αποβολή του Χιούλμαντς. Παρόλα αυτά, η κόκκινη κάρτα δεν τους πτόησε, διότι λίγα λεπτά αργότερα ισοφάρισαν τη Ρόμα με γκολ του Στρεφέτσα στο 39ο λεπτό.

Η Ρόμα κέρδισε πέναλτι στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Πάουλο Ντιμπάλα. Ο Αργεντινός ευστόχησε στο πέναλτι, ωστόσο τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια της εκτέλεσης, με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί. Ιταλικά μέσα κάνουν λόγο για πρόβλημα στον μηρό και αναμένεται να γίνουν εξετάσεις για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος.

Σιμάνσκι: «Δεν θέλω να πάρει πρωτάθλημα ο Κεντζιόρα»

Δηλώσεις σε μέσο της πατρίδας του παραχώρησε ο Ντάνιελ Σιμάνσκι, με τον Πολωνό μέσο της ΑΕΚ να μιλάει για...