Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Οι ενδεκάδες του ΠΑΟΚ

Γνωστές έγιναν οι δύο ενδεκάδες (μία σε κάθε ημίχρονο) του ΠΑΟΚ για το φιλικό με την Γκρόνιγκεν, το οποίο ξεκινάει στις 16:30.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ θα αγωνιστεί με τους Κοτάρσκι κάτω από τα δοκάρια και τους Τζίμα, Ίνγκασον, Κουλιεράκη και Τσούση στην άμυνα από δεξιά προ τα αριστερά.

Στην μεσαία γραμμή θα είναι ο Ντούγκλας με τον Σβαμπ και λίγο πιο μπροστά τους ο Ελ Καντουρί.

Στα άκρα θα είναι στα δεξιά ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς και αριστερά ο Κουαλιάτα και στην κορυφή της επίθεσης ο Νέλσον Ολιβέιρα.

Η σύνθεση του δεύτερου ημιχρόνου θα αποτελείται από τον Ταλιχμανίδη στο τέρμα και από δεξιά προς τα αριστερά στην άμυνα από τους Σάστρε, Παναγιώτου, Μιχάι και Ράφα Σοάρες.

Στο κέντρο θα κινούνται οι Τσιγγάρας και Ντάντας και λίγο πιο μπροστά τους θα είναι ο Φιλίπε Σοάρες.

Στα δεξιά της επίθεσης θα είναι ο Κωνσταντέλιας, αριστερά ο Ρικάρντο και στην κορυφή ο Αντόνιο Τσόλακ.

Συλλέγει βραβεία ο Μπράντον

To βραβείο του για το κορυφαίο γκολ της… 16ης αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας έλαβε ο Μπράντον Τόμας, με τη...