Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ο Τσόλακ έστειλε τη Ρέιντζερ ομίλους Champions League

Με τις ρεβάνς των Play Off της Τετάρτης οριστικοποιήθηκαν τα τρία τελευταία εισιτήρια για τους ομίλους του Champions League.

Στους ομίλους του Champions League προκρίθηκε και η Ρέιντζερς, η οποία πήρε το διπλό στην έδρα της Αϊντχόφεν με 1-0, ενώ το πρώτο ματς είχε λήξει 2-2.

Η Ρέιντζερς κράτησε το μηδέν στο πρώτο μέρος και μπόρεσε στο 60 λεπτό να πάρει το προβάδισμα. Σκόρερ του 1-0 των Σκωτσέζων ήταν ο συνήθης ύποπτος.

Ο Τίλμαν πίεσε ψηλά και έκλεψε, από τα δεξιά γύρισε προς τον Αντόνιο Τσόλακ, ο οποίος με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι Ολλανδοί πίεσαν προσπαθώντας να φέρουν το παιχνίδι στην παράταση, ωστόσο αυτό δεν συνέβη ποτέ και οι Σκοτσέζοι πήραν το εισιτήριο για τους ομίλους της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Προηγούμενο άρθροΈκλεισε μεταγραφή ο ΠΑΟΚ
Επόμενο άρθρο«Για νίκη στην Τούμπα»

Μπαίνει στις μάχες των ημιτελικών

Η σειρά των ημιτελικών αγώνων πρωταθλήματος χάντμπολ για τον ΠΑΟΚ κόντρα στην ΑΕΚ επρόκειτο ν’ αρχίσει το προηγούμενο Σάββατο,...