Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Κατώτερος των περιστάσεων

Αν και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ολυμπιακό, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2.

O Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 10΄, όταν ο Μουργκ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σοάρες, νικώντας τον Βατσλίκ. Στο 31΄ ο Καμαρά βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.

Εξι λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός έφθασε στην ισοφάριση με το γκολ του Λόπες. Στο 62΄ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ χάρη στο γκολ του Ρέαμπτσιουκ.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ινγκασον, Κρέσπο (46΄ Κρέσπο), Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας (60΄ Σβαμπ), Κούρτιτς, Μουργκ, Σοάρες (60΄ Ζίβκοβιτς), Μιτρίτσα (75΄ Ολιβέιρα), Τσόλακ (63΄ Ακπομ).

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μπα (64΄ Παπαδόπουλος), Ρέαμπτσιουκ, Μ. Καμαρά, Εμβιλά, Μπουχαλάκης (46΄ Αγκ. Καμαρά), Μασούρας (46΄ Ροντρίγκες), Λόπες (78΄ Βρουσάι), Τικίνιο (46΄ Ελ Αραμπί).