Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Κατήφορος δίχως σταματημό

Ούτε κόντρα στον Αρη μπόρεσε να «αφυπνιστεί» ο ΠΑΟΚ, που γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό από πλευράς ποιότητας, με ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Στο 49΄ ο Αρης απείλησε με τον Σούντγκρεν, που σούταρε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη. Δύο λεπτά αργότερα ο Κουέστα απέκρουσε το σουτ του Σάστρε και στην επαναφορά ο Μουργκ σούταρε άουτ προ κενής εστίας.

Στο 63΄ ο Καμαρά ξέφυγε από τον Ινγκασον και πλάσαρε εύστοχα τον Πασχαλάκη, ανοίγοντας το σκορ.

Στο 81΄ο Κουέστα μπλόκαρε την κεφαλιά του Ακπομ.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Σάστρε, Ινγκασον, Μιχάι (79΄ Τσόλακ), Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας (66΄ Σβαμπ), Κούρτιτς, Τέιλορ (66΄ Μιτρίτσα), Μουργκ (66΄ Σοάρες), Ζίβκοβιτς, Ακπομ.

Αρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Εμπακατά (69΄ Σάκιτς), Ντουκουρέ, Ματίγια, Ιτούρμπε (85΄ Δεληζήσης), Μπερτόλιο (79΄ Πάλμα), Μαντσίνι (79΄ Γκαρσία), Καμαρά.