Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

«Καθάρισε» με 3-1 σετ

Σπουδαία νίκη με 3-1 σετ πέτυχε ο ΠΑΟΚ επί του Ολυμπιακού για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ. Τα σετ: 3-1 (33-31, 18-25, 25-14, 25-20).

Σ’ ένα πρώτο σετ πραγματική διαφήμιση του αθλήματος, οι δύο ομάδες έδωσαν και την ψυχή τους μέχρι τον τελευταίο πόντο. Μέχρι που με επίθεση του Κουκλίνσκι, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 33-31.

Οι φιλοξενούμενοι αντεπιτέθηκαν και πήραν το δεύτερο σετ, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Η συνέχεια, όμως, ανήκε στο Δικέφαλο, που πήρε τα άλλα δύο σετ και την πολύτιμη νίκη, έχοντας πρωταγωνιστή τον Ούντρις.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη είναι το Σάββατο κόντρα στον Παναθηναϊκό, εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.