Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Επίδειξη δύναμης

Επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί, η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας της Προσοτσάνης Δράμας με 42-21, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενες, με «όπλο» την άμυνα και την επιθετική τους ποιότητα, κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο «έκλεισε» στο 10-22.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δημήτρης Πελεκίδης μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στις αθλήτριες του, ωστόσο εκείνες δεν μείωσαν τον ρυθμό του Δικεφάλου, βγάζοντας «ασπροπρόσωπο» τον Έλληνα τεχνικό. Το παιχνίδι τελείωσε στο 21-42, με τον ΠΑΟΚ Mαteco να κάνει το 6Χ6 στην Α’ φάση του πρωταθλήματος.

Στον ΠΑΟΚ αναμένουν πλέον τον ορισμό των αγώνων των Play-Off, αλλά και του κυπέλλου, έχοντας ως στόχο την διατήρηση των κεκτημένων της περσινής περιόδου.

Στενό μαρκάρισμα Ρουμάνων σε ΠΑΟΚ

Κάθε άλλο παρά απαρατήρητη πέρασε η ισοπαλία που απέσπασε ο ΠΑΟΚ κόντρα στη Λαμία για την έβδομη αγωνιστική των...