Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Διέλυσε τον ΟΦΗ η Κ15

Με εμφατική νίκη συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα της Super League η Κ15 του ΠΑΟΚ, επικρατώντας εύκολα του ΟΦΗ στην Κρήτη με 1-5, σε αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου.

Ο Τσιφούτης άνοιξε το σκορ για τους «ασπρόμαυρους» στο 7′, με τον Ελευθεριάδη τρία λεπτά αργότερα να κάνει το 0-2. Στο 17΄ο ΠΑΟΚ πήρε αέρα τριών τερμάτων με αυτογκόλ και στο 38′ ο Ντούνγκα σκόραρε για το 0-4, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 48′, με τον Ντούνγκα στο 55′ να σκοράρει ξανά για για το τελικό 1-5.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη του Δικεφάλου στο φετινό πρωτάθλημα, σε ισάριθμα παιχνίδια, μετά το 1-0 της πρεμιέρας κόντρα στον Ατρόμητο.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπελερής, Κοσίδης, Βυρσοκινός, Σελλάς, Ντούγνκα, Πάνος (40′ Δριγκάκης), Ελευθεριάδης, Παπανικόπουλος (40′ Ταχμετζίδης), Τσίτσιλας (40′ Βασίλι), Τσιφούτης (40′ Δημόπουλος), Ρωμανίδης (18′ λ.τ. Καρακώστας).

πηγή: paokfc.gr

Σημαντική νίκη για τα κορίτσια του ΠΑΟΚ

Με το... δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο Final-4 της ΕΚΑΣΘ οι κορασίδες μπάσκετ του ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 95-12...