Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Διέλυσε τον Άρη ο ΠΑΟΚ!

Στο 4 στα 4 προχώρησε η Κ15, η οποία επικράτησε 3-0 του Αρη , στη Σουρωτή, φτάνοντας στους 12 βαθμούς και στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος της Super League. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα των Ορφανού και Μπίκα, αυτό με την ΑΕΚ στην Αθήνα.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 35΄με πέναλτι που κέρδισε ο Τσίτσιλας και εκτέλεσε ο Ελευθεριάδης. Είχε την κατοχή της μπάλας στο α’ ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, ήταν κινητικός, αλλά μάλλον νευρικός στην τελική προσπάθεια.

Στην επανάληψη, ωστόσο, μπήκε πιο δυναμικά και στο 46’ διπλασίασε τα τέρματά του με σουτ του Τσίτσιλα. Το τελικό 3-0 έκανε στο 79’ ο Δημόπουλος, μετά από ωραία ενέργεια από δεξιά και ασίστ του Τσιότα.

H σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπελερής, Κοσίδης, Πάνος, Σελλάς (58’ Τσιότας), Βυρσωκινός (75΄Δημόπουλος), Ελευθεριάδης, Παπανικόπουλος (68’ Μύθου), Τσιφούτης (75΄Μπάγιος), Ντούνγκα, Τσίτσιλας, Καρακώστας (58’ Ρωμανίδης).

πηγή: paokfc.gr

Η Λαμία στα… ασπρόμαυρα: «ΠΑΟΚ παντού» (pic)

Δυναμικό «παρών» φρόντισαν να δηλώσουν οι φίλοι του ΠΑΟΚ στο ΔΑΚ Λαμίας με φόντο την εκτός έδρας δοκιμασία του...