Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Δεν τα κατάφερε η… ασπρόμαυρη Εθνική Νέων

Την ήττα σε φιλική αναμέτρηση γνώρισε η Εθνική νέων από την αντίστοιχη ομάδα του Ισραήλ με 1-0.

Να σημειωθεί πως στην αποστολή της Εθνικής νέων βρισκόντουσαν 11 ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ.

Το Ισραήλ προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με δυνατό σουτ του Μπενιαμίν Ραν από το σημείο του πέναλτι. Στο 15ο λεπτό το σουτ του Χαμζά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπότη.

Στο 63ο λεπτό η προβολή του Κούτσια από τη μεγάλη περιοχή πέρασε λίγο άουτ και στο 82ο λεπτό το σουτ του Συμεωνίδη σταμάτησε πάνω στη γραμμή ο Λάις. Την αναμέτρηση στο στάδιο της Νέας Σμύρνης παρακολούθησε και ο προπονητής της Εθνικής Ανδρών Γουστάβο Πογέτ.

Η σύνθεση της Εθνικής:

Μπότης, Τασιούρας (65′ Χατζηκυριάκος), Δεληγιάννης (65′ Σμυρλής), Προδρομίτης (65′ Σταυρόπουλος), Καλογερόπουλος (46′ Κεραμίτσης), Νικολάου (46′ Συμεωνίδης), Σπυράκος (46′ Αδάμ), Κωττάς (65′ Γεωργιάδης), Κούτσιας (65′ Γκιτέρτσος), Κυριόπουλος (46′ Γκούμας), Γκολφίνος (46′ Βολάκης).

Χατζηθεοδώρου: «Κάναμε την έκπληξη της 20ετίας»

Με την ψυχή τους πανηγύρισαν στην ομάδα πόλο του ΠΑΟΚ την πρόκρισή τους στα ημιτελικά του πρωταθλήματος. «Πραγματικά είναι κάτι...