Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Δεν έφθανε το καλό ξεκίνημα

Ισόπαλος με 2-2 αναδείχτηκε ο ΠΑΟΚ στο δυνατό φιλικό απέναντι στην Αλκμααρ, με το Δικέφαλο να παίζει αναγκαστικά χωρίς καθαρόαιμο φορ στο 90λεπτο.

Μόλις στο 5΄ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με προσωπική προσπάθεια και τελείωμα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς και οχτώ λεπτά αργότερα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κωνσταντέλια από αριστερά, ο Κάργας βγήκε νικητής στον αέρα και με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στο 27΄ ο Παυλίδης μείωσε σε 2-1 για την ολλανδική ομάδα, που έφθασε στο 72΄ στην ισοφάριση με τον Γκρίφιθ.

ΠΑΟΚ (πρώτο ημίχρονο): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Μιχάι, Κάργας, Ρ. Σοάρες, Τσινγκάρας, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Τσαούσης, Φ. Σοάρες, Α. Ζίβκοβιτς

ΠΑΟΚ (δεύτερο ημίχρονο): Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Ίνγκασον, Κάργας (Κουλιεράκης 61’), Βιεϊρίνια, Ντόουγκλας, Φελίπε Σοάρες (Κούρτιτς 61’), Ντάντας, Τζίμας, Κουαλιάτα, Λάμπρου.

Άλκμααρ (πρώτο ημίχρονο): Βάινταλ, φαν Μπρεντερόντε, Χατζηδιάκος, Ντέκερ, Κέρκεζ. Κούπμαϊνερς, Μπούρμεεστερ, Έβιεν, ντε Γιονγκ, Ντε Βιτ, Παυλίδης.

Άλκμααρ (δεύτερο ημίχρονο): Βερούλστ, Μίντζο, Μπαράσι, Ντούιν, Λάντο, Ράιντερς, Μπεούκεμα, Ντε Βιτ, Γκρίφιθ, Σάουντεν.

Το… αρχηγικό κάλεσμα του Μαυρίδη (video)

Για τον ημιτελικό του Final-4 της Futsal League B', ο ΠΑΟΚ mαteco αντιμετωπίζει στο Κλειστό Γυμναστήριο Μίκρας 3, το...