Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Άνετη νίκη της Σερβίας με… ενδεκαδάτο Ζίβκοβιτς

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς ξεκίνησε στην βασική ενδεκάδα στην φιλική αναμέτρηση της Σερβίας με το Μπαχρέιν (5-1), με τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ, να δίνει την θέση του στο ημίχρονο στον Ντούσαν Βλάχοβιτς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάντιτς, όμως επτά λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκα, χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χιλάλ, οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ του πρώτου μέρους, 1-1.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Βλάχοβιτς πέρασε στη θέση του Αντρίγια Ζίβκοβιτς και στο 50′ ο Τάντιτς έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Σερβία, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Βλάχοβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Το 4-1 για την Σερβία έγινε στο 87ο λεπτό με τον Τζούρισιτς, ενώ το τελικό 5-1 το έγραψε ο Γιόβιτς στο 90′, με τους Σέρβους, να δείχνουν πανέτοιμοι για την πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου κόντρα στη Βραζιλία.

Πώς ο ΠΑΟΚ μπορεί ακόμη να πάρει τον τίτλο

Μετά και την γκέλα ολκής με την ισοπαλία στη Λαμία, ο ΠΑΟΚ απώλεσε πλέον μεγάλο μέρος των πιθανοτήτων του...