Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Άνετη επικράτηση της Κ19

Το Σάββατο (26/11) η Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε με ευκολία επί της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού, με το επιβλητικό σκορ 4-1.

Με αυτή την νίκη ο Δικέφαλος παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, φτάνοντας τους 30 βαθμούς .

Νωρίς νωρίς προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ, στο 3′ με τον Μάρτο να εκμεταλλεύεται την πάσα του Γκούμα και να κάνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 29′, ωστόσο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο, ο Δικέφαλος βρήκε τον τρόπο να πετύχει αλλά δύο γκολ.

Στο 41′ ο Γεωργιάδης με πέναλτι που κέρδισε ο Αδάμ, έκανε το 2-1 και στην εκπνοή του ημιχρόνου ήταν η σειρά του Αδάμ να σκοράρει, έπειτα από την ασίστ του Μάρτου.

Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί,να απειλεί και να φτάνει τελικά και σε τέταρτο γκολ με εύστοχο πέναλτι που εκτέλεσε ο Αθανασίου στο 75′.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Μοναστηρλής, Γεωργιάδης, Φίλων, Δεληγιάννης, Πασαχίδης, Τσίκος, Αδάμ (76′ Δελιόπουλος), Ρούμιαντσεβ(46′ Αθανασίου), Γκιτέρσος, Γκούμας (λ.τ. 15′ Σνάουτσνερ, λ.τ. 34′ Καλόγηρος), Μάρτος (76′ Ιμπραήμ).

Νέα οικονομική έκδοση του Renault Clio

Η γκάμα του Renault Clio αποκτά μια νέα οικονομική έκδοση, η οποία το τοποθετεί πιο δυναμικά στην κατηγορία ξεκινώντας...